dr. Tima Endre

1923-1994

Iskolánk névadója 1975-ben került a Szárligeti Általános Iskolába matematika-kémia szakos tanárként.

Az igazi nagy kihívást a sport- és kulturális rendezvények, gyermek színdarabok jelentették számára.

Rendkívül jó szervező volt. Be akarta bizonyítani, hogy kis falusi iskola diákjai is mindent elérhetnek, amit a jól felszerelt városi iskolák produkálnak.

A feltételeket kellett először megteremteni. A falu, a szülők segítségével sportpályát hozott létre az  iskola melletti telken. Az addig folyosón, tanteremben megtartott testnevelési órák színvonalát elégtelennek tartotta. A falu közös összefogásával tornaszoba építésébe fogott, ami rövid időn belül el is készült.

Rendszeres edzésekkel, versenykiírásokkal a járás,  majd a megye iskoláit mezei futóbajnokságokra hívta, s sorra nyerte iskolánk az első helyet jelentő kupákat.

A másik nagy szerelem a kulturális tevékenység volt.

Betanította a diákoknak Petőfi Sándor János vitéz című színdarabot. Falunkban sokszor, a környező falvakban (Felcsut,  Alcsut, Vértesboglár, Tabajd) is előadták tanulóink nagy sikerrel.

Későbbiekben a Hamupipőke című meséből verses gyerekdarabot írt, amely szintén sok sikert ért meg.

Szervezett iskolánkban „Pajtás boltot”, melynek bevételeiből megteremtette a nyári táborozások bázisát. Sátrakat, gumimatracokat, egyéb felszereléseket tudott az iskola vásárolni.

Cserkeszőlőn, Egerben, Leányfalun, Zalakaroson, Berek-fürdőn, stb. voltak a gyerekek számára felejthetetlen táborok.

A fentiek csak egy kis ízelítőt adnak az akkori évek nyüzsgő életéről, melyet a napi munka mellett végeztek az akkori tanárok és diákok: az ötletek mind Tima Endrétől származtak.